Jawa 350/640 - hlinikove boxy

      Hliníkové schránky pod sedlem

       Svoji Jawu 350/640 nemám jako veterána, ale přizpůsobuji si ji jako cestovní motocykl na několikadenní výlety. Při výletech jsem měl problém s místem. Pod sedlo se mi téměř nic nevejde, mám tam základní nářadí, lékárničku, nádobku s olejem pro oilmaster a po tom, co mě při defektu zradila pumpička, tak i malý kompresor na 12V. Takže kam dát přilbu, bundu a tak podobně. První řešení bylo koupit zadní kufr. Ten jsem koupil jako napodobeninu Givi kufru E360N s obsahem 40litrů. Pro začátek dobrý, ale to jsem dělal pouze jednodenní výlety, ale kam s věcmi když jedeme na dva. Tak jsem koupil boční držáky na svoji Jawu a k nim kufry, které Jawa dodává. Jednalo se o 2, 21litrové kufry Givi 21N. Tu už bylo lepší, jelikož jsem měl již 82litru. Ale problém nastal, když jsem měl jet na týdenní dovolenou se svojí přítelkyní. Jelikož jsem motorku používal hlavně místo auta pouze na dopravu na dovolenou, tak jsem dokoupil další 2 kufry s obsahem každý 40 litrů. Nyní jsme se s přítelkyní dokázali nabalit do 120 litrového prostoru. Ale když jsme plánovali dovolenou ve Slovenských Tatrách, tak abychom naložili kromě civilního oblečení i pohorky, batohy a další vybavení na horskou turistiku, tak jsem musel dokoupit vozík PAv-40. To jsem už na motorce získal celkem nějakých 170litrů prostoru a motorka vypadala, jako by jela minimálně na expedici kolem světa. Jenomže, pak přišla moje opravdu první motodovolená, kde jsem nemusel řešit moc civilního oblečení, ale motorka je dvoutakt, takže potřebuji dostatečnou zásobu oleje do benzínu. Nevadí. Olej je ve flašce a tu si dám v igelitu do kufru. Ano, je to řešení, ale jenom do té doby, dokud se ten igelitový sáček nezamastí olejem, nebo olej nevyteče z flašky a nezasere obsah kufru. Takže při plánování další motodovolené jsem naplánoval i výrobu nějakých schránek, které budou připevněné na motorce, a budu mít v nich potřebnou zásobu oleje.

       Konečně jsme se dostali k samotným schránkám. Schránky jsem vyrobil z hliníkového plechu a připevnil je do prostoru mezi zadní blatník (kolo) a boční kufr. Vlezou se do nich celkem 4litrové flašky s olejem, což mám na 4000km. To je už dobrá zásoba. Schránky jsou odmontovatelné a na motorku je dám pouze, když jedu na dovolenou, která má více jak 600 km, na které mi vystačí olej v nádobce pod sedlem. Takže na dovolenou k moři mi krásně vystačí jeden box s olejem a do druhé mohu dát jiné věci, například nějaké další nářadí, duši, či něco jiného. Pokud je na motorce připevněný kufr, tak se do schránek nikdo nedostane a nemůže mi je vybrat. V budoucnu schránky nastříkám na černo. Nemám v plánu jezdit pouze s boxy, ty slouží jako doplněk ke kufrům na více kilometrové dovolené.

      Popis: Popis: D:\Users\Petr\Documents\Motorky\Jawa\Fotky\hliníkové schránky\100_1734a.jpg

      Popis: Popis: D:\Users\Petr\Documents\Motorky\Jawa\Fotky\hliníkové schránky\100_1735a.jpg

      Popis: Popis: D:\Users\Petr\Documents\Motorky\Jawa\Fotky\hliníkové schránky\100_1736a.jpg

      Popis: Popis: D:\Users\Petr\Documents\Motorky\Jawa\Fotky\hliníkové schránky\100_1740a.jpg

      Popis: Popis: D:\Users\Petr\Documents\Motorky\Jawa\Fotky\hliníkové schránky\100_1755a.jpg

       

      Po otestování budou boxy nastříkané na černo.

       

        28.2.2015 Petr Doležel

       

      Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: http://www.petrdolezel.eu/motorky/cestopis/rozlouceni_prazdniny_padesatky_soubory/image074.gif 

      Na hlavní stranku