Jawa 350/640 - kapotaz

      Kapotáž

      Přesto že někteří podotknou, že Jawa nejezdí velkou rychlostí, tak jsem se rozhodl pro zvýšení pohodlí ve vyšších rychlostech pořídit kapotáž. Původní kapotáž, která je pouze kolem světla, byla nedostatečná a tak jsem se poohlédl po tak zvané „velké kapotáži“. Ta se montovala na motorky s označením Jawa 350/640 sport. Kapotáž je připevněná nikoliv na přední tlumiče, ale na lešení, které se přimontuje na rám. Tím se kapotáž a sní i přední světlo, které je do ní namontováno, neotáčí společně s řídítky, ale je stále v ose motorky.

      Po delší době se mi jednu kapotáž podařilo sehnat na www.jawamania.info od člověka jménem Cesťák. Byla sice poškozená (pravděpodobně po nehodě), ale nic co by se nedalo opravit.

      Popis: Popis: IMG_5653a.jpg Popis: Popis: IMG_5658a.jpg Popis: Popis: IMG_5662a.jpg Popis: Popis: IMG_5663a.jpg

      Po jejím obdržení jsem ji začal zkoušet namontovat a narazil jsem na problém v upevnění držáku lešení. Tento držák se montuje na místo, kde se montuje i horní držák předního padáku a jelikož s motorkou jezdím často i po polních cestách tak chci namontovat pouze horní díl kapotáže a nechat na motorce přední padák. Tak jsem se rozhodl vyrobit vlastní držák.

       

       

      Hotový držák jsem pak navařil na držák předního padáku.

       

      Pro snížení chvění předního světla, jsem vyztužil přední část hrazdy vyvařením dvou trubek.

       

      Kapotáž jsem opravil laminátovací sadou na opravy lodí a při té příležitosti jsem malinko upravil vzhled. Pak šel na řadu lak.

       

      A závěr vypadá takto.

       

      Březen 2011

       

        V únoru 2012 jsem si od Matese koupil nové plexisklo na kapotáž. Mates vyrábí různé barvy a zákazník si může vybrat podle chuti. Původní, které bylo již při koupi prasklé, jsem vyhodil a namontoval nové. Objednal jsem si jej bez otvorů na šrouby, které jsem si následně odvrtal přesně podle kapotáže.

      IMG_7214b

       

      IMG_7222b

       

      Nové plexi

       

       

      29.2.2012

      http://www.petrdolezel.eu/motorky/jawa/jawa_640/jawa_640_soubory/image033.gif           

      Na hlavní stranku