Palivová nádrž

 Když jsem kupoval plasty které jsou pod sedlem, tak jsem k tomu dostal i palivovou nádrž, která měla ulomené držáky k uchycení nádrže k rámu. Držáky jsem si nechal v zámečnictví přivařit a po nalití benzínu jsem zjistil, že má na dvou místech ve spoji díry a benzín vytéká ven. Tak jsem ji nechal zapájet a problém ustal. Po roce používání mi začala opět někde prosakovat, a tak jsem se rozhodl, že si koupím nádrž novou a už přímo na uzamykatelný uzávěr Zadi. Tento uzávěr má menší průměr a tak i otvor na nádrži je menší a uzávěr údajně proti klasickému velkému lépe těsní. Nová nádrž má i zpevněné uchycení k rámu, tak by mohla na motorce vydržet.

Novou nádrž jsem si v Jawě objednal 9.1.2012 a jelikož nebyla skladem, tak jsem musel čekat, než mi ji vyrobí. Hned následující týden, přesněji 18.1.2012 mi ji dovezla PPLka. Nádrž jsem chtěl bez polepů a tak mi došla čistě bílá jako sníh. Polepy na ni nalepím až po namontování na motorku. Nový uzávěr vypadá dobře, abych nemusel mít další klíč, tak jsem jej předělal na klíč, který mám do spínačky.

Popis: IMG_7180a

Popis: IMG_7181a

Popis: IMG_7182a

Rozdíl mezi starou a novou nádrží. Nová je ta spodní

Vyztužené upevnění držáků

19.1.2012

 

Popis: IMG_7227b

 

 

Namontovaná nádrž i s polepy

 

 

29.2.2012

 

1.2.2016: Při montáži palivoměru LSK5001 jsem potřeboval vypočítat množství paliva v nádrži a při jsem zjistil, že po vypuštění rezervy, díky rozdělení nádrže na dvě poloviny, zůstanou v pravé polovině 2 litry paliva. Proto jsem se rozhodl, že na nádrž navařím závit na druhý palivový kohout který je v pravé polovině nádrže a pod nádrží propojen s hadičkou z původního kohoutu. Díky tomu jsem zvětšil rezervu o 2 litry. Místo původních kohoutů jsem použil kohouty na Babettu 210, které mají delší trubyčku rezervy a vývod na hodičku do boku. Díky těmto úpravám je nyní rezerva necelých 5 litrů.

 

 

Popis: http://www.petrdolezel.eu/motorky/cestopis/rozlouceni_prazdniny_padesatky_soubory/image074.gif 

Na hlavní stranku