PAv-40

      PAV-40/b

      V květnu 2010 jsem za svoji Jawu 350 koupil vozík PAV 40/b rok výroby 1969. PAV je kompletní, akorát má sjetou pneumatiku a ložiska v kole.

      Popis: Popis: image001.jpg

      Popis: Popis: image002.jpg

      Popis: Popis: image003.jpg

      Popis: Popis: image004.jpg

      PAV-40/b při koupi

      PAV-40/b při koupi

      PAV-40/b při koupi

      PAV-40/b při koupi

      Duben 2011:  První část oprav bylo opískování a nastříkaní rámu a kyvné vidlice. Koupě nového kolečka a pneumatiky. Kolečko sice není original na PAVa, ale na nějaký zemědělský stroj, ale mě to nevadí.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Opískovaný rám s kyvnou vydlicí a nastříkaný Komaxitem

      Popis: IMG_5612a

      Popis: IMG_5610a

       

       

      Nové kolečko

       

       

      Listopad 2011: Nyní jsem konečně upravil tažné zařízení, aby mi pasovalo na moji Jawu 640. Jelikož chci na PAva dát blinkry, tak v rámu jsem vyměnil původní třížílový  kabel za nový pětižílový. Kopil novou osu na kolo, vše kromě blinkrů smontoval do hromady a zde objednal SPZ. Po obdržení jsem ji přestříkal bezbarvým lakem.

      Popis: IMG_7095a

      Popis: IMG_7096a

      Upravené tažné

      Tak už je spojen s motorkou

      28.4.2012: Páv absolvoval 390km cestu na motoakci „Vítání jara 2012“ v Bruntále. Domů jsem jej dovezl se zlomeným rámem mezi tykadlama a uchycením zadní vidlice. Pohromadě držel díky čtveřici šloubů M6 které drží kormu na rámu. Páv přitom jel prázdný a sloužil na odkládání věcí, takže jsem nechápal, z jakého důvodu se rám zlomil. Až po demontáži rámu jsem zjistil, že v místě zlomu byl v minulosti svařen a svár byl obroušen, až z něj téměř nic nezůstalo. Jelikož je z druhé strany tykadel ještě jeden svár směrem ke kloubu, tak pravděpodobně někdo nahrazoval špatnou trubku hlavního rámu novou. Opravu rámu jsem udělal tak, že jsem do původní trubky vsunul další trubku menšího průměru. Na dvou místech jsem každou část rámu nařízl kotoučovou bruskou, aby vzniklo místo pro svár, kterým spojím rám s nitřní trubkou. Pak jsem vše složil a namontoval zpět na korbu. Podložil azbestem a rám svařil z jedné strany dohromady. Pak jsem rám odmontoval z korby a svařil z druhé strany. Následně očistil zbytky práškové barvy a místo opravy natřel černou polyuretanovou barvou. Pak jsem PAva smontoval dohromady, zapojil opět elektriku a je připraven na cesty. Oprava trvala 4 hodiny. Při první příležitosti si jej vezmu zase na nějakou vyjížďku, abych věděl, že se na něm již nic neulomí.

      Popis: IMG_7311_a

      Popis: IMG_7313_a

      Rám po návratu

      Popis: IMG_7320_a

      Popis: IMG_7321_a

      Zde je krásně vidět řez trubky

      Popis: IMG_7322_a

      Popis: IMG_7324_a

      Řez v rámu pro přivaření k vnitřní trubce

      Ten samý kus, ale už s vnitřní trubkou

      Popis: IMG_7325_a

      Popis: IMG_7326_a

      Rám připevněn na korbě vozíku z důvodu dodržení správných rozměrů

      Místa budoucích svárů

      Popis: IMG_7329_a

      Popis: IMG_7330_a

      Svařeno z jedné strany

      Svařeno a natřeno polyuretanovou barvou

      Popis: IMG_7331_a

      Popis: IMG_7334_a

      Svařeno a natřeno polyuretanovou barvou

      Páv je opět připraven na cestu

      1.10.2012. Letos si PAv konečně trochu zajezdil. Na jaře byl na motoakci v Bruntále (viz výše) a po opravě byl v létě na dovolené na Slovensku. Na Slovensko jel již řádně naložen a musím napsat, že jsem byl mile překvapen s jeho jízdními vlastnostmi. Hodně čtu, že se s ním nedá jezdit, ale já s ním jel 115km/h po Slovenské dálnici a vůbec jsem o něm nevěděl. Akorát jsem musel víc přidávat plyn, ale také byla motorka pěkně přetížená. Jel jsem se svojí přítelkyní, třemi plnými 42litrovými kufry a pávem. Jediné v čem mají majitelé PAvů pravdu, že se nemůžou dělat myšky. To opravdu motorku pěkně rozhodí. Ale při normální klidné jízdě jsem nevěděl, že něco za sebou vezu.

       

      Petrr Doležel

      1.10.2012

                  

      Na hlavní stranku