Výztuha podsedlových trubek

Jawa 350/638 s rovnými výfuky

!!! nelze použít na motocykl se zadním plechovým blatníkem z Jawy 634 (Jawa 638-5)!!!

 

 

 

Nabízím k prodeji výztuhy podsedlových trubek na Jawu 350/638 s rovnými výfuky. Jedná se o první model, který má výfuky pod osou zadního kola. Pro Jawu 350/638, 639,632  se šikmými výfuky (výfuky přes osu zadního kola) jsou jiné a k prodeji zde.

Před objednáním je důležité nejprve zkontrolovat o jaký typ rámu se opravdu jedná. Jsou 2 varianty, které poznáme podle horního místa uchycení zadního tlumiče pérovaní. Pokud rám má horní šroub uchycení zadního tlumiče pérování pod zadním padákem, tak lze tuto výztuhu použít. Pokud je šroub před padákem, tak použít nelze a musí se použít tato delší výztuha.

1.model Jawy 350/638 s rovnýma výfuky

(výfuky pod osou zadního kola)

Pozdější model Jawy 350/638 + 639,632 s výfuky přes osu zadního kola.

 

Horní šroub uchycení zadního tlumiče pérování je pod zadním padákem.

Výztuha je pro tento rám.

 

Horní šroub uchycení zadního tlumiče pérování je před zadním padákem.

!!! Zde tato výztuha nelze použít. Použijeme jinou výztuhu, kterou najdete zde. !!!

 

Montáž výztuhy.

Na motocyklu povolíme celkem 6 šroubů, které bude zřejmě potřeba také vyměnit za delší. Jedná se o  4x M6, které drží za dní padáky pod sedlem a 2X M12 horní šroub zadního tlumiče pérování. Z vnitřní strany (od kola) nasuneme výztuhu na horní šroub tlumiče pérování a šrouby které vzadu pod sedlem drží zadní padák. Rouby opět dotáhneme a je vše hotovo. Ale pokud Vám výztuha nepasuje do otvorů, tak jsou zřejmě ohnuté zadní podsedlové trubky, které je tedy nutné nejprve narovnat.