Výměna oleje přední vidlice - Zbrojovka Březnice

 

V servisním manuálu je uvedeno, že výměna oleje v přední teleskopické vidlici se provádí po prvních 500km, následně každých 5000km. Vždy děláme výměnu oleje u obou tlumičů zároveň. Celková náplň obou tlumičů je 400cm3 oleje, tzn. 200 cm3 do každého ramene. Doporučený olej je motorový SAE 15W/40, APISD/CB, nebo SF/CC. Před rokem 2010 byl doporučován olej SAE 30-40.

 

Postup při výměně oleje:

1.      - Motocykl postavíme na hlavní stojan, Vyšroubujeme horní matici ramene tlumiče (obr.1) a vyšroubujeme z kluzáku vypouštěcí šroub M4 (obr 2 a 3). Počkáme, vyteče olej a našroubujeme zpět vypouštěcí šroub.

2.      Do horního otvoru nalijeme proplachový olej, našroubujeme zpět horní matici. Motorku sundáme z hlavního stojanu a několikrát propérujeme přední tlumiče. Pak pokračujeme znovu bodem 1.

3.      horním otvorem po matici ramene tlumiče (obr.1) do vidlice nalijeme 200cm3 (2 dl) doporučeného oleje. Na horní matici ramene vyměníme těsnící o-kroužek a matici našroubujeme zpět na své místo a řádně utáhneme.

 

Popis: C:\Users\Petr\Desktop\přední tlumiče Březnice\obr.1_web.jpg

Popis: C:\Users\Petr\Desktop\přední tlumiče Březnice\obr.2_web.jpg

Popis: C:\Users\Petr\Desktop\přední tlumiče Březnice\obr.3_web.jpg

obr.1

obr.2

obr.3

 

 

13.10.2016

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: http://www.petrdolezel.eu/motorky/cestopis/rozlouceni_prazdniny_padesatky_soubory/image074.gif 

Na hlavní stranku